Większe, lepsze blogi

Dobry jestem

#
#
Stasiu 14.12.2020

Co to są wirtualne waluty?

Polecane: narine probiotyk

Jak widać, waluty wirtualne, które wymieniamy jako opcja, nie mają wysokiego kursu wymiany na tradycyjną walutę. Dlatego nie zalecamy inwestowania w nie.

Możemy jednak powiedzieć, że ze 100% pewnością, jeśli na konkretne pytanie inwestycyjne odpowiedziałeś twierdząco, znajdziesz je na tej liście. Tego samego nie można powiedzieć o wielu innych inwestycjach.

Co to są wirtualne waluty?

Prawidłowa odpowiedź: Obecnie nie ma formalnych przepisów definiujących wirtualne waluty. Jednak można o nich wiele powiedzieć.

Wbrew powszechnemu przekonaniu waluty wirtualne nie mają wartości wewnętrznej. Są to tylko wartości, które dodajesz do księgi podczas tworzenia nowego adresu. Gdy masz już wirtualną walutę, nigdy nie możesz jej usunąć z systemu. Jest pod opieką systemu i jest zarządzany przez inteligentne kontrakty systemu.

Istota wielu wirtualnych walut polega na tym, że Twoje wirtualne pieniądze znajdują się na wielu kontach kontrolowanych przez różne strony. Chociaż nie musimy ujawniać naszych kluczy prywatnych w systemie, zawsze możemy to zrobić, wydając wirtualną walutę nowemu właścicielowi.

Jak działają wirtualne waluty?

Blockchain Bitcoin to wspólna księga kont. Kiedy ktoś przesyła bitcoiny na inny adres, tworzona jest nowa kopia księgi, w której klucz publiczny nowego właściciela jest przechowywany w zaszyfrowanym formacie. Klucz jest "kluczem prywatnym" (lub "kluczem publicznym") portfela, do którego zostaną wysłane bitcoiny. Tak więc "przechowywane" bitcoiny w ogóle nie istnieją. Bitcoin jest przechowywany we wspólnym kluczu, który jest używany do wszystkich transakcji.

Czy wirtualne waluty mogą być pieniądzem?

Magazyny, gazety i inne rodzaje materiałów drukowanych wykorzystują pieniądze. W przypadku wirtualnych walut mówimy o prawdziwych pieniądzach.

Czy mówimy o prawnym środku płatniczym?

My nie jesteśmy. Waluty wirtualne nie są w Polsce prawnym środkiem płatniczym. Jedynie pieniądze drukowane przez bank centralny mogą być traktowane jako prawny środek płatniczy.

Czy handel wirtualną walutą kwalifikuje się jako handel pieniędzmi?

Rozliczenie obrotu walutami wirtualnymi nie jest nielegalne, ale wiąże się z wysokimi kosztami transakcji i potencjalnym oszustwem. Oszustwa na rynku walut wirtualnych są dość powszechne. Są to osoby, które po zdobyciu bitcoinów chcą je sprzedać za prawdziwe pieniądze. Odbywa się to głównie za pośrednictwem wyspecjalizowanych giełd kryptowalut lub przez osoby, które posiadają wirtualne waluty w domach maklerskich lub bankach.

Czy mówimy o nielegalnych środkach?

Nie mówimy o nielegalnych sposobach pozyskiwania bitcoinów, ale o nielegalnych sposobach przesyłania bitcoinów z jednego adresu na drugi.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Choć trudno z całą pewnością stwierdzić, że transakcje na wirtualnym rynku walutowym nie są dokonywane przez przestępców zainteresowanych kontrabandowym aspektem działalności, to jest pewne, że dobrze się znają i zawierają ze sobą transakcje. Zapewnia to wysoki stopień bezpieczeństwa transakcji.

Czy mówimy o giełdach, na których klient wchodzi na miejsce wymiany bezpośrednio ze swoimi bitcoinami? W sieci jest wiele takich miejsc, praktycznie pewne jest, że przynajmniej część interesujących nas wirtualnych walut ma na platformie odpowiednik wymiany.

Czy mówimy o ludziach, którzy kupują dla nas bitcoiny? Kurs wymiany jest bezpośrednio powiązany z ceną wywoławczą bitcoinów i wpływa na niego popyt na bitcoiny oraz ich podaż. Im więcej mamy bitcoinów, tym większa motywacja do równej i wydajnej wymiany

Polecane: msm siarka

Polecane: http://pcggrading.pl

Tagi: waluta